šicí stroj

Úplný začátek v roce 2006

Čalounická výroba byla z počátku jen malou, ve stínu žijící odnoží firmy zabývající se zpracováním surové dýhy, kde doplňovala její výrobní program o čalouněné prvky. Impulsem pro otevření čalounické dílny bylo uzavření závodu UP nábytek a zkušení zaměstnanci kteří tuto výrobu do firmy přinesli.

 

halda kresael

Růst čalounických služeb

Postupem času se čalouněný nábytek značky Vespera začal prosazovat mezi zákazníky. Bylo to díky řemeslně zvládnutému a kvalitnímu zpracování prodávaného nábytku včetně marketingových aktivit. 

Křeslo a kytka

Úspěchy značky Vespera

Nabídka sortimentu sedaček, křesel a taburetů byla neustále rozšiřována a mnohý nábytek dosáhl úspěchů a ocenění. Bylo to i díky spolupráci s designéry jako byl Bořek Šípek, Martin Surman, Jiří Pelcl, Studio Olgoj Chodchoj a dalšími.

kocka

Další kroky

Postupem času poptávka po čalouněném nábytku velkou měrou rostla a společníci si stále více uvědomovali, že začíná přesahovat možnosti jejich firmy. Bylo nutné učinit zásadní rozhodnutí o směřování firmy zabývající se dvěma nesourodými činnostmi.

kresla mistnost

Zásadní změna 2017

V roce 2017 byla proto čalounická výroba zcela oddělena do nové společnosti a původní spolumajitel Robert Hybský založil společnost Vespera design s.r.o., která začala fungovat nezávisle na původním subjektu, a také expandovat. Původní výrobní program založený na čalouněném sedacím nábytku pro domácnosti a korporáty jsme na základě rostoucí poptávky rozšířili také o subdodávky pro truhlářské firmy. Zastáváme totiž názor, že teprve kvalitní čalounění dotvoří poctivou truhlářskou práci v dokonalý kus nábytku.

 

nite

a historie pokračuje

A další výzva na sebe nenechala dlouho čekat. Velkou příležitostí se ukázala spolupráce s velkoobchodními odběrateli a výrobci. Ve Vespera tak vyrábíme čalouněné, šité i laserované výrobky na bázi subdodávek či kompletních výrobků. Od potahů židlí a křesel jiných výrobců, přes paravány, čalouněné pulty, podhledy, dveře či stěny, až po kompletní vybavení odpočinkových zón kancelářských budov a open space. Široké portfolio našich výrobků a služeb naleznete v části Komplexní služby