kubikula 05

KUBIKULA

Designér Vladimír Žák, autor Kubikuly, navrhl v roce 2008 neobvykle řešené křeslo. Ve svém konceptu se inspiroval estetikou kubismu, tak jak ji představovaly výrobky uměleckého sdružení Pražské umělecké dílny podle návrhů Pavla Janáka a Josefa Gočára. Kubikula tedy znamenalo původně pouze křeslo. Jeho rozpracováním vznikla stejnojmenná sedačka a porfolio s názvem Kubikula bylo završeno.

Kubikula však není jen samoúčelnou estetickou libůstkou. Sezení v něm je příjemné a pohodlné. Navýsost moderně laděné křeslo evokuje tvar kostky, do které můžete usednout. Kubikula pracuje s minimalisticky jednoduchými přímými liniemi, prostorově rozloženými tvary krychle – kostky, jeho plochy téměř nevybočují z jedné roviny.

Stylový společník

Základem Kubikuly je celodřevěná konstrukce, na kterou je umístěna polyuretanová pěna různé hustoty. Sedací i opěradlová část sedačky i křesla tvoří jeden celek, nenajdete zde žádné polštáře ani područky, vše je v jednom perfektně vyladěném kuse. Kubikula nepotřebuje ani nožičky. Spodní hrany má zkoseny a dotýká se jimi přímo podlahy.

Křeslo i sedačka jsou velmi efektní v tmavé látce, ale mohou mít potah z různých typů látek a kůží. Švy jsou zvýrazněny dvojitým prošíváním, čímž vyniknou precizní detaily a sebejistě tažené linie této estetické lahůdky. Sedačku tak opticky člení na tři díly jakoby do stran protažené kostky, křeslo na její dvě poloviny.

Pokud toužíte prolomit zažité hranice běžné estetiky sedacího nábytku, Kubikula vás ohromí. Lze jej učinit nábytkovým solitérem či zkombinovat oba elementy a vytvořit sedací sestavu, která nemá obdoby. Váš interiér se stane sídlem jedinečnosti. V kostce: bude dokonalý.

Design by

Vladimír Žák

Zveřejněno

10 dubna, 2021

Sdílet

Zpět do obchodu

Naši zákazníci jsou pro nás na prvním místě

Nábytek pro vás vyrábíme vždy na zakázku. Nebojte se proto popustit uzdu své fantazii a přizpůsobte si jej svým potřebám. Dodací lhůty jsou sice vzhledem k individuální výrobě delší než u prostého nákupu, ale výsledek za to určitě stojí. Vy za to stojíte.

Robert Hybský, jednatel společnosti

Prvky a ceny

ceny včetně DPH

    750x835 

cena od 1.600 €

    2100x835 

cena od 2.700 €

    750x835 

cena od 1.900 €

    2100x835 

cena od 3.400 €

Poptávka sedačky

Zašlete nám krátkou zprávu se svým zájmem o tuto sedačku. Co nejdříve vás budeme kontaktovat a projdeme si společně vaše představy o konfiguraci a materiálu. Rádi vám vypracujeme nezávaznou nabídku.

Vyberte prvek o který máte zájem

Vyberte provedení potahu

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

prospekt

Získej prospekt sedačky

Tlačítkem si otevřete prospekt v PDF který si můžete stáhnout

pohovka

Přehled prvků sedačky

Na přehledném dokumentu se podívejte na kombinaci sestavy

potah

Potahové materiály

Podívejte se na nabídku látek a kůží z které můžete vybírat

3dplaning

3D modely pro váš program

Stáhněte si 3D modely sedačky a začleňte je do vaší vizualizace